Meram Özel Diş, Meram Özel Diş Doktoru, Meram Özel Diş Hekimi, Meram Özel Diş Hekimleri, Meram Özel Diş Doktorları, Meram Özel Diş Polikliniği, Konya Özel Diş, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Doktorları, Konya Özel Diş Polikliniği, Konya Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Yenileme, Konya Estetik Kompozit Dolgu, Konya Laminate Veneer (Yaprak Porselen), Konya Metal Destekli Porselen Kaplama (Köprü), Konya Zirkonyum Kaplamalar, Konya Diastema (Diş Aralığı Kapatma), Konya Diş Çekimi, Konya Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi, Konya İmplant, İmplant Üstü Protez, Konya Sabit ve Hareketli Protezler, Konya Gece Plağı Tedavisi, Konya Diş Taşı Temizliği, Konya Diş Beyazlatma, Konya Tel Tedavisi (Ortodonti), Konya Fiber Post Uygulamaları, Konya Hassasiyet Tedavisi, Konya Gülüş Estetiği (Smile Design), Konya Çocuk Diş Hekimliği, Konya Çocuk Diş Dolgusu, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Florür Uygulaması, Konya Fissür Örtücü, Konya Süt Dişi Kronları (Kaplamaları), Konya Yer Tutucular, Konya Dental Yaralanmalar (Diş Travması)

Diş ağrısı insanları en çok zorlayan ağrıların başında gelir. Ağrı arttıkça iş yapmak bile mümkün olmadığı için, ağrıyan diş çekimi için diş hekimlerine müracaat edilir. Bu gibi durumlarda öncelikle dişin tedavi edilip, edilemeyeceği kontrol edilir. Diş çekim fiyatları tedaviler arasında fiyatı en uygun tedaviler arasında yer alır. Bazı durumlarda diş çekimi olmadan sorun çözülebilir. Diş çekimleri genellikle,

  • Ağızda gömük dişler,
  • Dişlerin tümör ve kist içerisinde yer alması,
  • Apseli olan ve kanal tedavisine yanıt vermeyen dişler,
  • Kaza ve çarpma ardından, kurtulamayacak derecede kırılma yaşanan dişler,
  • Çürük ve madde kaybının ileri derece olması,
  • Süt dişlerinin zamanında düşmemesi,

gibi durumlarda yapılır. Dolayısıyla çekimin yapılıp, yapılmayacağına diş hekimi karar verir. Diş çekimi fiyatları da buna göre değişebilir. 20’lik diş çekim fiyatı komplike işlemleri içeriyorsa ücret artışı söz olabilir.

Diş Çekimi Öncesinde Ne Yapılmalıdır?

Diş ağrısı çeken kişilere bu işlemin uygulanması için, hekimin de uygun bulması gerekir. Azı diş çekimi ve diğer bölgelerdeki dişlerin çekilmesinden önce yapılması gerekenler de vardır. Diş hekimi tarafından tavsiye edilen antibiyotik dâhil ilaçlar varsa, belirtilen şekilde kullanılmalıdır.

Diş çekimi öncesine muayene yapılır. Bu esnada geçmişte ve günümüzde ilaçları aldığınız ve yaşadığınız hastalıklar, rahatsızlıklar tam olarak aktarılmalıdır. Ayrıca pıhtılaşmanın gecikmesine neden olan ilaçlar işlem öncesi kullanılmamalıdır. Doktorun belirttiği tüm durumlara da büyük önem gösterilmelidir.

Diş Çekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Diş çekimi ücretleri, kişiden kişiye göre değişen bir yapıya sahiptir. Diş çekim fiyatları şuna göre belirlenir;

  • Hastanın kaç dişi çekileceği
  • Çekim sonrası yapılacak tedavi
  • Çekim için cerrahi gerekip, gerekmediği
  • Farklı tedaviler ya da çürük sebebiyle şart görülen diş çekimleri

Diş Çekimi Fiyatları Ne Kadar?

Diş çekim fiyatları 2023 yılında ortalama olarak …… TL ile …… TL arasında değişmektedir. Çekilecek dişin yapısı diş çekimi ücretinin artmasına veya azalmasına neden olabilir. Ek olarak devlette ve özelde diş çekimi fiyatları da birbiriyle farklılık gösterir. Randevu için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.