Meram Özel Diş, Meram Özel Diş Doktoru, Meram Özel Diş Hekimi, Meram Özel Diş Hekimleri, Meram Özel Diş Doktorları, Meram Özel Diş Polikliniği, Konya Özel Diş, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Doktorları, Konya Özel Diş Polikliniği, Konya Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Yenileme, Konya Estetik Kompozit Dolgu, Konya Laminate Veneer (Yaprak Porselen), Konya Metal Destekli Porselen Kaplama (Köprü), Konya Zirkonyum Kaplamalar, Konya Diastema (Diş Aralığı Kapatma), Konya Diş Çekimi, Konya Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi, Konya İmplant, İmplant Üstü Protez, Konya Sabit ve Hareketli Protezler, Konya Gece Plağı Tedavisi, Konya Diş Taşı Temizliği, Konya Diş Beyazlatma, Konya Tel Tedavisi (Ortodonti), Konya Fiber Post Uygulamaları, Konya Hassasiyet Tedavisi, Konya Gülüş Estetiği (Smile Design), Konya Çocuk Diş Hekimliği, Konya Çocuk Diş Dolgusu, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Florür Uygulaması, Konya Fissür Örtücü, Konya Süt Dişi Kronları (Kaplamaları), Konya Yer Tutucular, Konya Dental Yaralanmalar (Diş Travması)

Kanal Tedavisi Nedir? Endodonti, özellikle diş pulpası ve dişin kökünü çevreleyen dokularla ilgilenen bir diş hekimliği uzmanlığıdır. Bir kök kanal tedavisi, genel bir diş hekimi veya bir endodontist tarafından tedavi edilebilir. Endodonti uzmanı, diş hekimliği okulundan sonra yalnızca kanal tedavilerine odaklanarak dört yıl ek ihtisas eğitimi alan uzman diş hekimleridir. Genel diş hekimleri, kök kanallarını uygulama konusunda yetkilidir, ancak dişinizle ilgili en iyi kanal tedavisini endodonti uzmanının yapabileceğini söylemek yanlış olmaz. Doğru bir kanal tedavisi uygulanmadığında o dişi kaybetme riskiniz ortaya çıkar.

Kanal Tedavisi fiyatları

Kanal Tedavisine İhtiyacınız Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Dişin pulpasına veya sinirine zarar verebilecek birçok şey vardır. Genellikle hasta, kanal tedavisine ihtiyaç duyması konusunda kendisini uyaran ağrı veya başka semptomlar hisseder, ancak çoğu zaman hiçbir belirti veya uyarı olmaz. Aşağıdakiler, kanal tedavisine ihtiyaç duyduğunuzu gösteren yaygın belirtileridir.

  • Diş ağrısı, dişlerin tedavi ihtiyacı olduğunu gösteren en yaygın semptomdur.
  • Diş ölmüşse ve apse olmuşsa, hasta yiyecek sonrası ağrı hissedebilir.
  • Diş apse yaparak yanak, çene veya boğazda belirgin şişmeye neden olabilir. Diğer dişlere etki edebilir.
  • Diş hala canlıysa, etkilenen kişi sıcak veya soğuk sıvılara yani yiyeceklere aşırı duyarlılık yaşayabilir.
  • Ağrı, kişinin başlangıçta ağrıya neyin sebep olduğunu bile unutmasına neden olabilecek çok şiddetli genel bir baş ağrısına dönüşebilir.

Peki kanal tedavisi fiyatı Konya’da ne kadardır? İşte kanal tedavisi fiyat hakkındaki bilgiler;

2023 Kanal Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Güncel muayene ve tedavi ücreti tarifesine göre tek köklü bir dişin kanal tedavisi fiyatları 2023 yılında ……. TL ile ……. TL aralığındayken, ileri düzey tedavi gerektiren dişlerde kanal tedavisi fiyatları ……. TL ile ……. TL arasında değişmektedir. Kanal tedavisi fiyatı; hekimin tecrübesine, endodontist olup olmadığına, dişin durumuna ve dişteki kök kanal sayısına göre değişebilmektedir.

Sizde kliniğimizden kanal tedavisi randevusu alarak endodonti alanında uzman doçent hocalarımızdan en iyi tedaviyi alabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi dişin durumuna bağlı olarak tek seansta veya iki seanta tamamlanan bir tedavidir. Endodontist, ilk aşama olarak enfeksiyonun yayılma derecesini görmek için röntgen çeker. Ardından tedavi edeceği enfeksiyon olan dişlerde lokal anestezi uygular. Diş yüzeyinden kanala doğru aşındırma yaparak pulpa ve kök kanallara ulaşır. Kök kanallarını iğneye benzeyen bir kanal aleti vasıtasıyla genişleterek eğeleme işlemiyle sinirleri öldürerek enfeksiyonu temizler. Hasta bu aşamadan sonra herhangi bir his duymaz. Bölgeye çeşitli kimyasallar ile temizledikten sonra dişin bu boşluklarını guta percha verilen kauçuk ile doldurur. Doktorunuz enfeksiyon ile ilgili farklı bir şüphesi varsa azı dişi geçiçi dolgulama yaparak sizi bir hafta sonrada çağırabilir. Kanal tedavisi sonrası ağrı geçicidir ve hasta 2 saat kadar bir şey yememeli ve 2 gün süresince soğuk-sıcaktan kaçınmalıdır.

Kanal Tedavisinin Alternatifi Var Mı?

Doğal dişi kurtarmak tedavi süreci için en iyi seçenektir, kanal tedavisi yapılmadığında diş çekimi ve sonrasında implant, köprü veya protez ile yapılmasıdır. Bu prosedürler bir kök kanalı tedavisinden daha pahalıdır ve genellikle çevredeki dişleri, dokuları tedavi etmek için daha fazla zaman ve ek prosedürler gerektirir. Bir diş çekilir ve restorasyonla düzeltilmezse, çiğneme işlevi bozulur. Ağız ve diş sağlığı açısından bir dişi çekmek en son çare olarak düşünülmelidir.

Özel Teklif:

Ortodontist tarafından ücretsiz muayene edilerek size özel diş teli fiyatları için şimdi bizimle iletişime geçin.

Diş Teli Soru Cevap

Kanal tedavisi ne kadar sürer?
Dişin kök kanal sayısı, enfeksiyon olan dişin zorluğuna bağlı olarak tedavi süresi ortalama 1-2 saat sürmektedir.

Kanal tedavisi acıtır mı?
Kanal tedavisi, lokal anestezi yapılarak uygulanan bir işlemdir. Tedavi süresince hasta ağrı duymaz. Kanal tedavisi sonrası biraz ağrı duyabilir ancak kısa süreli geçici bir ağrıdır.

Kanal tedavisi ağrısı nasıl geçer?
Kanal tedavisi işlemi yapılmadığı sürece bu ağrı geçmez. İlerleyen safhalarda hasta tedavi olmazsa dişin çürümesine ve diş kaybına neden olur.

Kanal tedavisi uzmanı kimdir?
Kanal tedavisi uzmanı diş hekimliği bitirdikten sonra endodonti alanında 4 yıllık ihtisas yapmış olan diş hekimlerine verilen bir ünvandır.

Kanal tedavisi sonrası ağrı?
Kanal tedavisi sonra ağrı duymanız gayet normaldir. Bu ağrı geçici bir ağrıdır ve 2 gün içerisinde tamamen geçer.

Kanal tedavisi fiyatları nasıl belirlenir?
Kanal tedavisi fiyatları hastanın dişinin durumuna, dişteki kanal sayısına, hekimin tecrübesi ve uzmanlığına bağlı olarak değişmektedir.