Meram Özel Diş, Meram Özel Diş Doktoru, Meram Özel Diş Hekimi, Meram Özel Diş Hekimleri, Meram Özel Diş Doktorları, Meram Özel Diş Polikliniği, Konya Özel Diş, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Doktorları, Konya Özel Diş Polikliniği, Konya Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Yenileme, Konya Estetik Kompozit Dolgu, Konya Laminate Veneer (Yaprak Porselen), Konya Metal Destekli Porselen Kaplama (Köprü), Konya Zirkonyum Kaplamalar, Konya Diastema (Diş Aralığı Kapatma), Konya Diş Çekimi, Konya Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi, Konya İmplant, İmplant Üstü Protez, Konya Sabit ve Hareketli Protezler, Konya Gece Plağı Tedavisi, Konya Diş Taşı Temizliği, Konya Diş Beyazlatma, Konya Tel Tedavisi (Ortodonti), Konya Fiber Post Uygulamaları, Konya Hassasiyet Tedavisi, Konya Gülüş Estetiği (Smile Design), Konya Çocuk Diş Hekimliği, Konya Çocuk Diş Dolgusu, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Florür Uygulaması, Konya Fissür Örtücü, Konya Süt Dişi Kronları (Kaplamaları), Konya Yer Tutucular, Konya Dental Yaralanmalar (Diş Travması)

Zirkonyum diş kaplama fiyatları 2023 ilk muayene sonrası diş hekimi tarafından belirlenmektedir. Zirkonyum kaplama fiyatları kişiye özgü belirlenir. Zirkonyum diş kaplama fiyatı belirlenirken, kullanılacak olan kaplamanın materyali ve kalitesi, kaç dişe uygulanacağı gibi etkenler fiyat üzerinde etkilidir. Bu yazımızda zirkonyum diş kaplama ile ilgili bilmeniz gereken şeyler ve fiyatları hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum diş kaplama; diş yüzeylerine zirkonyum maddesi kullanılarak yapılarak bir kaplama uygulamasıdır. Zirkonyum kaplama son derece sağlam ve doğal bir görüntüye sahiptir. Aynı zamanda zirkonyum kaplama, teknolojinin ilerlemesi sayesinde dişlerde tercih edilen porselen diş kaplamaların da alt yapısını oluşturan malzemedir. Tüm dişlere uygulanabilir bir kaplama yöntemi olduğundan porselen kaplama gibi yalnızca ön dişlerde kullanımı gibi bir durum söz konusu değildir. Bu kaplama sayesinde dişler daha az aşındırılır ve doğal yapıları bozulmadan işlemler uygulanır hale getirilir.

Zirkonyum kaplamanın yalıtım özelliği olduğundan diğer kaplama malzemelerine oranla sıcak veya soğuğu iletmeden, kişiye rahat bir kullanım sağlar. Zirkonyum diş kaplama, ışık geçirgenliği olmasından dolayı diş yapısıyla benzer özellik göstererek dışarıdan bakıldığında fark edilme olasılığını minimuma indirir.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama, doğal görünümü ve dayanıklılığı gibi birçok avantajlı yönüyle hastalar tarafından sıkça tercih edilir. Zirkonyum diş kaplama yönteminin avantajları;

Zirkonyum kaplamalar kolay şekil alır ve kolaylıkla beyaz renge dönüştürülebilir.
Zirkonyum kaplamalar doğal görüntüleri ile doğal dişe benzerler ve bu sayede dışarıdan bakıldığında fark edilmezler.
Zirkonyum kaplamalar metal desteklidir.
Zirkonyum kaplamalar uzun ömürlüdür ve ağızda uzun yıllar kalması kişiye zararlı değildir.
Zirkonyum kaplamalar hassas veya duyarlı olmadığından sıcak ve soğuk besinlere karşı dayanıklıdırlar.
Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Süresi
Zirkonyum diş kaplama tedavisi süresi yaklaşık farklı günlerde olmak üzere 3-5 gün kadar sürmektedir. Zirkonyum diş kaplama tedavisinde seansın gün sayısı hastanın isteğine bağlı olarak uzatılabilmektedir. Ancak ortalama 5-7 gün içerisinde kaplama işlemi tamamıyla bitirilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama işlemi, diğer kaplama işlemleri ile benzer şekilde uygulanır. Zirkonyum kaplamayı diğer kaplama türlerinden ayıran en önemli fark, kaplama yapılırken kullanılacak olan malzemenin türüdür. Zirkonyum kaplama nasıl yapılır işte tedavi aşamaları;

  • Zirkonyum diş kaplama işlemine geçilmeden önce diş üzerinde, diş temizliği ve dişlerin küçültülüp kaplamaya uygun hale getirilmesi gibi düzeltmeler ve oynamalar yapılır.
  • Özel olarak ağızdan alınan ölçüler, CAD/CAM teknolojisi ile üretilmesi üzere laboratuvarlara gönderilir.
  • Dişe en uygun renkte üretilen zirkonyum bir alt yapıdır. Bu alt yapının üzerine bir porselen üst yapı işlenir ve klinikte diş hekimi tarafından hastanın dişine uyumlandırılır.
  • En son aşamaya gelindiğinde kaplama özel yapıştırıcılar ile dişe kalıcı olarak yerleştirilir.

Diş Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Diş kaplama işlemi sırasında, kaplama yapılacak olan diş için kesim işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve kesim işlemlerinin ardından sıcak ve soğuğa karşı dişi dayanıklı hale getirmek için geçici bir kaplama yapılır. Diş kaplama sırasında hastaların çok az bir kısmında hafif sızlamalar görülür ancak genel olarak bir ağrı veya sızı yaşanmadan süreç tamamlanır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Zirkonyum diş kaplama fiyatları 2023 yılında döviz kurundaki artış nedeniyle bir artış yaşamıştır. Zirkonyum kaplama fiyatları 2023 yılı itibarı ile …… ile …….. TL arasında değişiklik göstermektedir. Zirkonyum kaplama fiyatı, diğer kaplama yöntemleri arasında en pahalı olanıdır. İşte Zirkonyum Diş Ücretleri Fiyatları Listesi;

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023 Fiyat

  • Zirkonyum diş kaplama fiyatı – Veneer Kron ….. TL
  • Porselen kaplama fiyatı – Veneer Kron ….. TL
  • Porselen Seramik Kaplama Laminate Veneer ….. TL
  • Zirkonyum Kaplama İmplantüstü Veneer Kron ….. TL
  • Tek Diş Geçici Kron Kaplama ….. TL
  • Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) ….. TL

*Bu fiyatlar Türk Diş Hekimliği Birliğinin taban fiyatlarıdır.

Zirkonyum Kaplamanın Diş Etleri ile Uyumu Nasıldır?

Zirkonyum kaplama, diş eti ile uyumlu bir malzemedir. Zirkonyum kaplamada, metal destekli protezlerde görülen, dişin boyun bölgesinde, diş eti morarması benzeri renklenmeler görülmez. Aynı zamanda zirkonyum diş kaplaması, bir diş eti hastalığı olan diş eti çekilmesine neden olmaz.

Zirkonyum Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Normalde zirkonyum kaplama ömrü 5-7 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Ancak kişide diş eti çekilmesi gibi herhangi bir doku değişikliği görülmezse, hasta ağız hijyenine gereken önemi veriyor ise ve zirkonyum kaplama herhangi bir hasar almamışsa kaplamanın ömrü de uzayacaktır. Zirkonyum kaplamanın ömrünü uzatmak için düzenli diş hekimi kontrolü de gerekmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Zararı Var Mı?

Zirkonyum diş kaplamanın bilinen bir zararı olmamakla beraber kesilerek çıkarıldıklarından kişiye herhangi bir rahatsızlık hissi de vermez. Zirkonyum diş kaplama, ağız içinde herhangi bir doku kaybına neden olmaz.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonyum kaplama doğal görünümlü dişler isteyenler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Zirkonyum diş kaplama yaptıranların yorumları da genellikle dişlerinin oldukça doğal olduğu yönünde olmaktadır.

Zirkonyum diş kaplama yaptıranların çoğu uygulama esnasında veya uygulamanın ardından oldukça memnun olduklarını ve bir şikayetlerinin olmadığını iletirler. Üstelik diş teli taktırmak yerine zirkonyum diş yaptıranlar bile vardır.

Zirkonyum diş kaplama tedavisi yaptıran hastalardan, tedavinin onlara iyi geldiği ve gülüşlerinin düzeldiği yönünde yorumlar alınmaktadır. Zirkonyum diş kaplama tedavisi sayesinde hastaların özgüvenleri de oldukça yükselmektedir çünkü zirkonyum kaplama kişiye estetik bir gülüş sağlar.

Kaplama dışında başka tedavilere ihtiyacınız var mı?

Ağızınızda diş çarpıklığı veya boşluğu varsa ortodontist tarafından ücretsiz muayene edilerek diş teli fiyatları hakkında detaylı bilgide alabilirsiniz. Tüm diş tedavileri için bizlere ulaşabilirsiniz.