Meram Çocuk Kanal Tedavisi, Meram Çocuk Kanal Tedavisi Fiyatları, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Çocuk Kanal Tedavisi Fiyatları, Konya Çocuk Diş Hekimi, Meram Çocuk Diş Hekimi

Konya Meram Özel Diş Polikliniğinde Çocuk Kanal Tedavisi işlemi yapılmaktadır. Çocuk Kanal Tedavisi ve Çocuk Kanal Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için Meram Özel Diş Kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Süt Dişlerde Kanal Tedavisi

Çocuklarda kanal tedavisi oldukça hassas bir konudur. Süt dişleri bilinenin aksine sürekli dişler gibi köklü dişlerdir, ancak alttan gelen dişin süt dişlerinin köklerini eritmesiyle süt dişleri zamanları gelince kendiliğinden düşerler. Bu süreç içerisinde süt dişlerinin ağızda kalması bizim için çok önemlidir.

Süt dişine kanal tedavisi yapılırsa altından gelecek sürekli diş zarar görür mü?

Süt dişleri alttaki sürekli dişlerden bağımsız dişler olduğu için tedavisi de altında ki sürekli dişten bağımsız yapılabilmektedir. Dişteki çürüğün çok ilerlediği, gece ağrısı sıcakta hassasiyet, yemek yerken yüksek hissedilmesi, şişlik gibi durumlarda süt dişlerde kanal tedavisi yapılması gerekebilir. Süt dişinin erken kaybı meydana gelirse ilerde daha zorlu ve masraflı ortodontik tedaviyle düzeltilmek zorunda kalınabilir.

Sürekli Dişlerde Kanal tedavisi

Sürekli dişlerde ki kanal tedavisi ise dişin kök ucunun kapanıp kapanmaması ile alakalı olarak , yani hastanın yaşına göre değişmektedir. Dişler ağız içinde gözüktükten sonra köklerin oluşması yaklaşık 3 sene kadar sürmektedir. Kök uçları gelişimini tamamlamış dişlerde erişkin hastalardaki gibi bir yol izlerken kök ucunun açık olduğu dişlerde tedavi süreci daha farkı işlemektedir. İlk etapta dişlerin kök ucunu kapatmak daha sonrasında dişin kanal tedavisini bitirmek gerekecektir.

Kanal tedavisi işlemi ne kadar sürer?

Çocuklardaki kanal tedavisi çok daha kısa sürede yapılır ve sanılanın askine basittir. Yetişkinlerdeki gibi uzun süreli ve zor değildir.

Süt dişlere kanal tedavisi neden yapılır?

Süt dişler daimi dişlere rehber niteliğindedir. Bu yüzden bakımı çok önemlidir. Alttan gelen daimi dişe herhangi bir zarar vermediği sürece süt diş mutlaka ağızda tutulmalıdır. Bu süreyi uzatmak adına da gerekiyorsa süt dişe kanal tedavisi yapılmalıdır.