Meram İmplant Üstü Protez, Konya Protez, Konya Diş Protez Fiyatları, Konya İmplant Üstü Protez Fiyatları, Konya İmplant Üstü Protez Zirkonyum, Konya İmplant Üstü Protez, Konya İmplant Üzeri Protez, Konya İmplant Üzeri Sabit Protez, Konya İmplant Merkezi, Konyada İmplant Fiyatları, Konya İmplant Üstü Sabit Protez, Konya İmplant Üstü Sabit Protez Fiyatları

Konya Meram Özel Diş Polikliniğinde İmplant Üstü Protez işlemi yapılmaktadır. İmplant Üstü Protez ve İmplant Üstü Protez fiyatları hakkında bilgi almak için Meram Özel Diş Kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

İmplant Üstü Protez

İster tek diş eksikliği olsun ister total diş eksikliği, implant üstü protezler en iyi tedavi seçeneğidir. İmplant destekli protezler, implant üzerine yerleştirilen ve implantlar tarafından desteklenen sabit veya hareketli protezlerdir. 

İmplant üstü sabit protezler, tek kuron ya da tüm protez şeklinde uygulanır. İmplant üstü hareketli protezler ise ağzında hiç dişi kalmayan ve sabit protez uygulaması için yeterli kemik yapısı bulunmayan hastalara uygulanır. İmplant üstü hareketli protezler, çeneye yerleştirilen implantların  üzerine yerleştirilen protezden oluşur. İmplant üstü protez diş kullanımı gerekli görülen durumlarda, hekim hastanın ağız ve diş sağlığına göre en iyi protez tasarımını yapar ve uygular.

İmplant Üstü Protez Çeşitleri Nelerdir?

İmplant üstü protez çeşitleri; hastanın yaşına, mevcut diş sayısına, kemik oranına göre farklı alternatiflerde olabilir. Genel olarak hareketli ve sabit olarak ayrılır. 

İmplant Üstü Diş Protezi Nasıl Takılır?

İlk muayenede hareketli ya da sabit protez yapılıp yapılmamasına karar verilmektedir. Diş eksiklerinin olduğu bölgenin kemik yapısına göre hekim tarafından belirlenen implant üstü protez çeşitleri yapılırken ölçü maddeleri ile dişlerin ölçüsü alınır. Bu ölçü üzerinden şablonlar hazırlanır ve hastanın kaybolan dişlerinin estetik görüntülerinin ve işlevlerinin kazandırılması amaçlanır. İmplant üstü protez şablonları hazırlanırken yapay dişlerin geleceği konum göz önünde bulundurulacak şekilde hazırlanır. Hasta ağzında yapılan provalarda herhangi bir sorun görülmediğinde kalıcı protezler yapılır ve yerleştirilir.

Düzenli kontrollerle implant üstü protezlerin hastada herhangi bir şikayete neden olup olmadığı gözlemlenir. İmplant üstü hareketli protezler için kullanım önerileri verilir. 

İmplant Üstü Protezlerin Yapımı Kaç Seans Sürer?

İmplant üstü protez diş yapımı, dişlerde kullanılacak malzemeye ve kaplama yapılıp yapılmaması durumuna göre 3 – 6 seans sürebilir. Protez takıldıktan sonra ağıza uyumlanması için birkaç seans daha gerekli olacaktır. 

İmplantlar Üzerine Yapılabilecek Protezin Sabit Ya Da Hareketli OLmasına Nasıl Karar Verilir?

İmplantlar üzerine sabit porselen kaplamalar yapılabilmesinin yanında, hasta tarafından çıkarılabilecek hareketli protezler de planlanabilir. İmplant üzerine yapılacak protezin, sabit protez mi, hareketli protez mi olacağına mevcut vaka itibariyle diş hekimi karar verir. 

İmplant Üzerine Her Zaman Sabit Dişler Mi Yapılır?

Tamamen dişsiz ağızlarda hareketli protezlerin tutuculuğunu arttırmak amacı ile de implant uygulamaları yapılır. Çene içerisinde yer alan implantların hareketli tam protezin içerisindeki yuvalara yerleşmesi ile stabilitesi ve tutuculuğu artan protezle, çiğneme ve konuşma fonksiyonları çok daha etkin yapılabilmektedir. 

İmplantlar Üzerine Sabit Protez Yapılabilmesi için En Az Kaç İmplant Gerekir?

İmplant üzerine sabit protez yapılabilmesi için alt çeneye en az 6, üst çeneye ise en az 6-8 implant gerekmektedir. İlk muayenede hekiminiz tarafından hangi implant türünün yapılması gerektiği ve kaç adet implant gerektiğini belirtecektir.