Meram Kök Kanal Tedavisi Yenileme Fiyatları, Meram Kök Ucu Açık Dişlerde Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Fiyatları, Konya Kök Ucu Açık Dişlerde Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Dolgusu, Konya Kök Diş Kanal Tedavisi, Konya Süt Dişi Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Ucu Kapanmamış Dişlerde Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Ücreti, Konya Tek Kök Kanal Tedavisi Fiyatları, Konya 3 Kök Kanal Tedavisi, Konya 4 Köklü Diş Kanal Tedavisi, Konya 3 Köklü Kanal Tedavisi

Konya Meram Özel Diş Polikliniğinde Kök Kanal Tedavisi Yenileme işlemi yapılmaktadır. Kök Kanal Tedavisi Yenileme ve Kök Kanal Tedavisi Yenileme fiyatları hakkında bilgi almak için Meram Özel Diş Kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Kanal tedavisinin yenilenmesi, kanal tedavisi yapılmış bir dişin altında, iltihap veya apse oluşması ve ağrı yapması durumunda kanal tedavisinin yenilenmesi işlemine Retreatment denir. Kanal tedavisi yenilenmesi ayrıca köprü ayağı olarak kullanılacak dişin kanal dolgularının kötü ve sağlıksız yapıldığını düşündüğümüz durumlarda da yapılabilir. Dental ve radyografik muayene sonrası kanal tedavisinin tekrarlanmasına karar verilebilir. Retreatment dişi kurtarmak için tek ve son seçenek olabilir.

Kök Kanal Tedavisinin yenilenmesi nasıl yapılır?

Kanal tedavisinin yenilenmesi daha önceden yapılan kanal tedavisi gibi yapılır, Yenilenme işlemi aşamaları da kanal tedavisine benzerlik gösterir. Kanal tedavisinin yenilenmesi, İlk seansta kanallardaki kök kanal dolgu materyalleri çıkarılır. Yerine bakterileri yok etmek ve enfeksiyonu ortadan kaldırmak için özel ilaçlar yerleştirilip diş geçici dolgu malzemesi ile kapatılır. 7-10 gün sonra bu ilaçlar çıkarılıp kanallar temizlenip kanal dolgusu yapılır. İnatçı enfeksiyon varlığında bu işlem enfeksiyon tamamen ortadan kalkana kadar bir kaç kez tekrarlanır.

Önceden yapılmış kanal tedavileri birçok sebep yüzünden başarısız olabilmektedir.

Bunlar;

+ Kök kanal sisteminde bakteri varlığı,

+ Kök kanal tedavisi esnasında yapılan işlemsel hatalar

+ Alet kırılması,

+ Perforasyon,

+ Taşkın dolgu,

+ Kısa kalmış kök kanal dolguları,

+ Kanalda basamak oluşturulması

+ Kanal tedavisi sonrası dişin üzerine yapılan restorasyonların durumudur.

Günümüzde kanal tedavilerinin yenilenmesi işlemi (retreatment) sıklıkla yapılan bir işlemdir. Hekimin bilgisi, tecrübesi ve uygun donanıma sahip olması ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tek seans kök kanal tedavisi kök kanal sisteminin temizliği, şekillendirilmesi ve doldurulmasının tek seansta yapıldığı tedavi şeklidir. Tek seansta yapılan kök kanal tedavisinde klinisyenin deneyimli olması, yeterli zamanının bulunması, uygun ekipman ve teknolojik donanıma sahip olması gerekir.

Günümüz teknolojik imkanları ve en son bilimsel çalışmalar ışığında uzun yıllardır kanal tedavileri tek seansta bitirilebilmekte ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tek seansta bitirilebilen kanal tedavilerinin en büyük avantajı zaten stresli gelen hastaların bir kere daha bu strese girmelerine gerek kalmamasıdır.