Meram Özel Diş, Meram Özel Diş Doktoru, Meram Özel Diş Hekimi, Meram Özel Diş Hekimleri, Meram Özel Diş Doktorları, Meram Özel Diş Polikliniği, Konya Özel Diş, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Doktorları, Konya Özel Diş Polikliniği, Konya Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Yenileme, Konya Estetik Kompozit Dolgu, Konya Laminate Veneer (Yaprak Porselen), Konya Metal Destekli Porselen Kaplama (Köprü), Konya Zirkonyum Kaplamalar, Konya Diastema (Diş Aralığı Kapatma), Konya Diş Çekimi, Konya Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi, Konya İmplant, İmplant Üstü Protez, Konya Sabit ve Hareketli Protezler, Konya Gece Plağı Tedavisi, Konya Diş Taşı Temizliği, Konya Diş Beyazlatma, Konya Tel Tedavisi (Ortodonti), Konya Fiber Post Uygulamaları, Konya Hassasiyet Tedavisi, Konya Gülüş Estetiği (Smile Design), Konya Çocuk Diş Hekimliği, Konya Çocuk Diş Dolgusu, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Florür Uygulaması, Konya Fissür Örtücü, Konya Süt Dişi Kronları (Kaplamaları), Konya Yer Tutucular, Konya Dental Yaralanmalar (Diş Travması)

Estetik diş hekimliği kapsamında gerçekleştirilen en popüler uygulamalardan biri olan gülüş tasarımı; dişlerle ağız ve yüz bölgesinin bir bütün olarak değerlendirildiği, estetik olarak birbirleriyle uyumlu hale getirilerek kişi için en ideal gülüşün elde edilmesini amaçlayan prosedürler bütünüdür. Gülüş tasarımı yapılırken hastanın dişleri tüm yüz bölgesiyle birlikte değerlendirilir. Kişilerin karakteristik özellikleri farklı olduğundan gülüş tasarımı kişi özelinde farklılık gösteren bir uygulamadır. Planlama yapılırken hastanın cinsiyeti, yaşı, yüz hatları ve beklentisi göz önünde bulundurulmalıdır.

Gülüş Tasarımı Geniş Kapsamlı Bir Prosedürdür

Gülüş tasarımı kapsamında diş beyazlatma, diş eti estetiği, implant tedavisi, porselen lamine ve zirkonyum kaplama tedavileri uygulanabilir. Gülüş tasarımı uygulamalarının ilk aşaması eğer hastanın çürük dişleri ve diş eti hastalıkları varsa bunların tedavi edilmesidir. Bu süreci dişlerin temizlenmesi takip eder. Hastanın ölçüleri alınarak hazırlanan modeller üzerinde sorunlu noktalar belirlenir. Yüz ve ağız içi fotoğrafları ile özel bilgisayar programları kullanılarak ölçümler yapılır. Yüz şekli ve hastanın beklentileri ile uyumlu tasarım hazırlandıktan sonra hastanın onayı alınır. Dişlerin şekli, boyutu ve hizalaması ile ilgili planlamalar doğrultusunda gerekli restorasyonlar uygulanarak süreç tamamlanır. Eğer hastanın gülme hattı yukarıda kalıyorsa diğer bir deyişle gülerken diş etleri aşırı şekilde görünüyorsa diş eti şekillendirmelerinden ya da laminelerden yararlanılarak daha estetik bir gülme hattı elde edilebilir.

Hangi Gülüşü Tercih Edersiniz?

Gülüş tasarımı kişi özelinde tasarlanırken hastanın sahip olmak istediği görüntü de değerlendirilir. Çekici estetik gülüşe sahip olmak isteyen hastaların gülüş tasarımı sırasında ön dişler daha ön plana çıkarılır. Çekici estetik gülüş kişinin daha çekici ve genç bir gülüş görünümüne sahip olmasını sağlar. Entelektüel gülüş tasarımında dişlerin aynı hizaya getirilmesi daha olgun bir gülümseme ortaya çıkarır. Sportif gülüş tasarımında ise orta kesici dişler, yan taraflarında bulunan kesici dişlerden daha uzun olacak şekilde tasarlanır. Gülüş tasarımında hastanın yüzüne uygun olacak şekilde doğal görünüme sahip dişlerin tasarlanmasıyla estetik açıdan tatmin edici bir görünüme ulaşılır. Dişler daha net bir beyazlığa kavuşur. Böylece dişler arasında renk farkı olmaması sağlanır. Dişlerin parlak ve düzgün bir görünüme sahip olması sonucunda dikkat çekici bir gülüş elde edilir.

Konya Meram’da gülüş tasarımı için polikliniğimizden randevu alabilirsiniz.