Meram Özel Diş, Meram Özel Diş Doktoru, Meram Özel Diş Hekimi, Meram Özel Diş Hekimleri, Meram Özel Diş Doktorları, Meram Özel Diş Polikliniği, Konya Özel Diş, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Doktorları, Konya Özel Diş Polikliniği, Konya Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Yenileme, Konya Estetik Kompozit Dolgu, Konya Laminate Veneer (Yaprak Porselen), Konya Metal Destekli Porselen Kaplama (Köprü), Konya Zirkonyum Kaplamalar, Konya Diastema (Diş Aralığı Kapatma), Konya Diş Çekimi, Konya Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi, Konya İmplant, İmplant Üstü Protez, Konya Sabit ve Hareketli Protezler, Konya Gece Plağı Tedavisi, Konya Diş Taşı Temizliği, Konya Diş Beyazlatma, Konya Tel Tedavisi (Ortodonti), Konya Fiber Post Uygulamaları, Konya Hassasiyet Tedavisi, Konya Gülüş Estetiği (Smile Design), Konya Çocuk Diş Hekimliği, Konya Çocuk Diş Dolgusu, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Florür Uygulaması, Konya Fissür Örtücü, Konya Süt Dişi Kronları (Kaplamaları), Konya Yer Tutucular, Konya Dental Yaralanmalar (Diş Travması)

Diş Beyazlatma Nedir? Diş beyazlatma (bleaching), diş yüzeylerinde bulunan renklenmeleri ve lekeleri gideren bir uygulamadır. Diş beyazlatma fiyatları 2023, diş kliniği merkezlerinde seçilecek olan ofis tipi diş beyazlatma veya ev tipi diş beyazlatma yöntemine bağlı olarak belirlenir. Diş beyazlatma işlemi, dişleri sarı olan ve gülüşünün daha iyi şekilde fark edilmesini isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir gülüş tasarımı tedavisidir.

Diş Beyazlatma Öncesi Neler Yapılır?

Diş beyazlatma tedavisi öncesinde diş hekimi, ağız ve diş sağlığı açısından önce dişler üzerinde var olan tartar, plak ve diş taşlarını temizler. Diş taşı temizliği sonrası diş yüzeyleri parlatılarak beyazlatma işlemine hazır hale getirilir. Eğer hastanın dişlerinde çürük hassasiyet gibi başka problemler var ise diş beyazlatma işlemi öncesi bir şekilde bu tedavilerinde yapılması gerekmektedir. Sonrasında hastanın seçtiği diş beyazlatma yöntemine başlanabilir.

Diş Beyazlatma Zararı veya Yan Etkisi Var mı?

Diş sararması ve lekelere daha çok dış etkenler sebep olur. Diş hekimleri, diş beyazlatma işlemlerinde sigara çay, kahve, kola lekelerini gidererek dişinizi doğal rengine kavuşturur. Diş beyazlatma tedavisi doğru uygulandığında, diş ve diş eti açısından herhangi bir yan etkileri olmamaktadır. 18 yaş üstü tüm bireylere uygulanabilmekte olup, diş beyazlatma esnasında herhangi bir ağrı oluşmamaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

  • Seçilen diş beyazlatma yöntemi (bleaching)
  • Diş hekiminin tecrübesi
  • Tedavi olacağınız diş kliniği semti
  • Kullanılan malzemeler
  • Diş beyazlatmanın derecesi
  • Gerekli ise diş beyazlatma işleminin tekrarı

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş beyazlatma fiyatları 2023 yılı güncel fiyatı; seçtiğiniz yönteme göre belirlenir. Diş beyazlatma fiyatları, lazer tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Diş beyazlatma fiyatı lazer ile ofis tipi diş beyazlatma yönteminde ……… TL ile …….. TL fiyat aralığındayken, ev tipi jel sürülen diş beyazlatma yönteminde diş beyazlatma fiyatları ……… TL ile ………. TL fiyat aralığındadır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Ağız ve diş sağlığı alanında iki farklı diş beyazlatma yöntemi vardır. Diş beyazlatmada bunlar, ofis tipi diş beyazlatma ve ev tipi diş beyazlatma yöntemleridir. Diş beyazlatma yöntemleri kişinin beklentilerine göre tercih edilmelidir. Bu konuda diş beyazlatma işleminin tamamlanma süresi, istenilen beyazlık derecesi göz önünde bulundurulur. Diş hekimi bu süreçler ile ilgili hastayı kapsamlı bilgilendirir.

Sizde kliniğimizden diş beyazlatma randevusu alarak alanında uzman doktorlarımızdan en iyi tedaviyi alabilirsiniz.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Fiyatları

Ofis Tipi Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma, diş kliniği merkezlerinde diş hekimi tarafından lazer ışınları ile uygulanan bir diş beyazlatmadır. Ofis tipi diş beyazlatma tedavisinde diş hekimi ilk olarak diş eti bölgesini korumak için, diş etlerinin diş ile birleştiği bölgelere 3–5 mm kalınlığında ışıkla sertleşen bir bariyer (koruyucu) uygulaması yapar.Bu bariyer diş eti ile diş arasında bir mesafe oluştur. Bir süre bekledikten sonra diş yüzeylerine sürülen özel beyazlatıcı jel, ışın kaynağına tutularak diş beyazlatma işlemi aktifleştirilir. Ofis tipi beyazlatma işlemi tamamlandığında diş hekimi, diş beyazlığını 1-2 ton açmış olur. Aynı zamanda kalıcılığı en yüksek olan diş beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatmadır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Fiyatları

Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları 2023 yılı güncel fiyatı …….. TL ile …….. TL aralığında değişmektedir. Ofis tipi diş beyazlatma fiyatı klinik muayene sonrası net olarak diş hekiminiz tarafından belirlenebilir.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma, diş hekiminin gözetiminde evde uygulanan bir yöntemdir. Ev tipi beyazlatma yönteminde diş hekimi hastanın alt ve üst çene ölçülerini alır, sonrasında hastanın çene yapısına uygun diş beyazlatma şeffaf plağını üretir. Diş renginin açılacağı tona göre diş hekimi plak ile birlikte beyazlatıcı jel hastaya verilerek nasıl kullanacağı noktasında bilgilendirir. Hasta 2-3 hafta süreyle beyazlatıcı jel ile doldurduğu plağı günde 4-5 saat kullanarak takar. Uzun süre kullanım neticesinde diş rengi açılarak daha beyaz bir gülüş elde edilir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Fiyatları

Ev tipi diş beyazlatma fiyatları ………. TL ile …….. TL aralığında değişmektedir. Ev tipi diş beyazlatma fiyatları hekim tecrübesi ve kullanılan malzeme türüne bağlı olarak değişmektedir. En doğru diş beyazlatma fiyatı diş hekiminin muayenesi sonrasında net olarak belirlenebilir.

Diş Beyazlatma Merak Edilenler

Diş beyazlatma ağrılı mı?

Diş beyazlatma işlemi esnasında herhangi bir ağrı durumu oluşmaz.

Lazerle diş beyazlatma ne kadar kalıcı?

Lazerle diş beyazlatma ev tipi göre daha uzun sürer gider. Lazerle diş beyazlatma kalıcılık süresi, ağız ve diş hijyeninin korunması halinde 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

Diş beyazlatma yaş sınırı var mı?

18 yaş üstü tüm bireylere diş beyazlatma tedavisi uygulanır, 18 yaş altı için diş beyazlatma işlemi uygulanamaz.

Diş taşı temizliği beyazlatır mı?

Diş taşı temizliği diş etrafında var olan yemek artıkları sonucunda oluşan tartar plakların temizlenmesi işlemidir, tam anlamıyla dişi beyazlatmaz.

Sararan dişleri beyazlatmak için ne yapılmalı?

Sararan dişleri ev tipi beyazlatma veya ofis tipi beyazlatma yöntemi ile beyazlatabilirsiniz.

Diş fırçalamak beyazlatır mı?

Diş fırçalamak diş üzerinden kalıcı sararmaları geçirmez yemek artıklarını ve kısa süreli sararmaları giderir.

Diş beyazlatma fiyatları ne kadar?

Diş beyazlatma fiyatları 2021 yılında …… TL ile …… TL arasında değişmektedir. Diş beyazlatma fiyatı seçilen diş beyazlatma yöntemine göre belirlenir.