Meram Özel Diş, Meram Özel Diş Doktoru, Meram Özel Diş Hekimi, Meram Özel Diş Hekimleri, Meram Özel Diş Doktorları, Meram Özel Diş Polikliniği, Konya Özel Diş, Konya Özel Diş Doktoru, Konya Özel Diş Hekimi, Konya Özel Diş Hekimleri, Konya Özel Diş Doktorları, Konya Özel Diş Polikliniği, Konya Kök Kanal Tedavisi, Konya Kök Kanal Tedavisi Yenileme, Konya Estetik Kompozit Dolgu, Konya Laminate Veneer (Yaprak Porselen), Konya Metal Destekli Porselen Kaplama (Köprü), Konya Zirkonyum Kaplamalar, Konya Diastema (Diş Aralığı Kapatma), Konya Diş Çekimi, Konya Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi, Konya İmplant, İmplant Üstü Protez, Konya Sabit ve Hareketli Protezler, Konya Gece Plağı Tedavisi, Konya Diş Taşı Temizliği, Konya Diş Beyazlatma, Konya Tel Tedavisi (Ortodonti), Konya Fiber Post Uygulamaları, Konya Hassasiyet Tedavisi, Konya Gülüş Estetiği (Smile Design), Konya Çocuk Diş Hekimliği, Konya Çocuk Diş Dolgusu, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Çocuk Kanal Tedavisi, Konya Florür Uygulaması, Konya Fissür Örtücü, Konya Süt Dişi Kronları (Kaplamaları), Konya Yer Tutucular, Konya Dental Yaralanmalar (Diş Travması)

Şeffaf diş plakları, genel itibarıyla çekim gerektirmeyen problemlerin çözümünde tercih edilir. Dişler arasındaki dizilim uyuşmazlıklarından boyut ve konumlanma sorunlarına kadar geniş bir problem ağına yönelen şeffaf diş plağı, tedavi boyunca kullanılır. Plaklar gün içerisinde kolayca çıkarılıp takılabilir. Bu durum da şeffaf plakları diş tellerine kıyasla avantajlı hale getirir. Her geçen gün daha da geliştirilen tedavi yöntemlerinin son örneği olan şeffaf plaklar, yetişkinler için braket alternatifidir. Diş plağı kullanımında braket kullanımına gerek yoktur. Bu gerekliliğin ortadan kaldırılması da gündelik yaşamın kalitesi üzerinde pozitif bir etkiye yol açacaktır.

Ortodontik tedaviler üzerindeki gelişim olanakları ile birlikte ortaya çıkan dijital ortodonti, şeffaf diş plaklarını beraberinde getirmiştir. Geçmiş dönemlerde sıklıkla tercih edilen metal diş plakları, yıllar geçtikçe yerini şeffaf diş plaklarına bırakmaktadır. Şeffaf diş plakları ile metal diş tellerinin getirdiği tüm faydalara sahip olunabilir. Birçok yönüyle avantajlı hale gelen şeffaf plakların başlıca avantajı, dışarıdan bakıldığında görülmemesidir. Özellikle gençlik çağındaki hastalar, diş tellerinin görünümünde haz etmeyebilir. Psikolojik anlamda oluşabilecek negatif etkiler, şeffaf diş plakları ile geçmişte kalmıştır.

Şeffaf Plaklar

Günümüz teknolojilerinin diş hekimliği üzerinde de etki göstermesi ile birlikte ortaya çıkan dijital ortodonti tedavileri, ortodontik uygulamaların geliştirilmiş hali olmasından dolayı önem taşıyor. Tedavi süreci boyunca ve tedavi süreci sonrasındaki tüm işlemlerde hasta konforunu ön plana çıkaran dijital ortodonti tedavilerinin getirdiği yeniliklerden biri de kendisini şeffaf diş plaklarında gösteriyor. Hafif ve orta düzeydeki çapraşıkların tedavisinde kullanılan şeffaf plaklarda da Konya Özel Meram Diş Polikliniğinde, profesyonel bir hizmet veriyor.

Dijital ortodontinin uzman adreslerinden biri olan Konya Özel Meram Diş Polikliniğinde tedavi sürecinin tamamında hasta memnuniyeti gözetiliyor.

Şeffaf Diş Plağı Özellikleri

Şeffaf diş plaklarına ve kullanımına ilişkin bahsedilebilecek genel özellikler, aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Şeffaf diş plakları gün içerisinde 20 saat kadar takılmalıdır. Takılıp çıkarılabilir özellikli olan plaklar, bu açıdan kolay bir kullanım sunar.
  • Sözü edilen plakların bir diğer önemli özelliği, kendisini temizlikte gösterir. Ekstra bir temizliğe gerek duymayan şeffaf plaklar, günde iki defa su ve diş fırçası ile temizlenebilir.
  • Konuşma üzerinde negatif bir etki yaratmayan plakların varlığı dahi hissedilmeyecektir. İlk zamanlarda alışma süreci gerekebilir ancak alışıldıktan sonra varlığı bir rahatsızlık vermez.
  • Yeme – içme sırasında da bir problem yaşanmaz. Tavsiyeler, sıcak içeceklerin içilmesi sırasında plağın çıkarılması yönündedir.
  • Şeffaf plaklar, her kontrolde yenilenmelidir. Her ay bir kontrol yapılması, 15 günde bir de plakların değiştirilmesi esastır.
  • Plaklar, ağrısız kullanım avantajına da sahiptir. Entegrasyon sırasında bir ağrı hissedilebilir ancak sonrasında problem yaşatmaz.

Şeffaf Diş Plağı Nasıl Yapılır?

Şeffaf diş plaklarını içeren ortodontik tedavi süreci, belirli bir aşama sırası izler. Plak taktırmadan önce ağız bakımının yapılması, diş taşlarının ve diş çürüklerinin ortadan kaldırılması gerekir. Alanında uzman olan diş hekimleri, bu konuda elzem olan bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapacaktır. Temizlik işlemlerinin ardından plak süreci başlatılır.

Plakları takmadan önce dijital tarama işlemleri yapılır. Ağız ölçüleri alınır ve bu ölçüler üç boyutlu tarama sistemine aktarılır. Simülasyon teknikleri ile diş hareketlilikleri incelenir ve her 0.5 mm’lik bir hareket için şeffaf plak üretimi yapılır. Plakların ağızda durma süresi ve benzeri birçok yönergeyi uzman ortodontistiniz belirler. Düzenli olarak kontrollerin yapılması ve plakların değiştirilmesi gerekir. Şeffaf plak tedavisi tamamlandıktan sonra dişlerinizin iç kısımlarına teller takılır. Ancak bu teller oldukça ince ve küçüktür, dışarıdan bakıldığında görünmez. Bu tellerin de ne kadar süre kullanılacağı, uzman hekimlerin inisiyatifi dahilindedir.

Sözü edilen bu işlemler, invisalign tedavisi olarak bilinir. Konya Özel Meram Diş Polikliniği ekibi olarak; yıllardır uygulanan bu tedavi sürecini memnuniyet bağlamında değerlendirdiğimizi ve her aşamada aynı titizlik ve uzmanlıkla hareket ettiğimizi belirtmek isteriz. Konya Özel Meram Diş Polikliniğinde invisalign tedavisiyle de sağlıklı ve beyaz bir gülüş sağlamaktan mutluluk duyar.

Şeffaf Diş Plağı Fiyatları Konya Meram

Şeffaf diş plakları, henüz yeni sayılabilecek bir gelişmedir. Ortodonti dalının teknolojik yeniliklere açık olması, tedavi yöntemlerinde de devamlı bir iyileşmelere neden olur. Bir teknolojinin yeni olması, fiyatının da alternatiflere göre yüksek olmasını gerektirir. Ancak gün geçtikçe popülerleşmeye başlayan şeffaf diş plaklarının fiyatları da günden güne azalacaktır. Şeffaf diş plağı fiyatları incelendiğinde; görülen performans ve tedavi imkanlarının yüksekliği sayesinde hak edilebilir bir değer olduğu düşünülür. Yukarıda da belirtilen avantajlar göz önüne alınırsa bu oran daha makul bir seviyede hissedilecektir. Ayrıca hastanın diş yapısı, ağız durumu, kalıp boyutu gibi faktörler de şeffaf diş plak fiyatı üzerinde etki gösteriyor. Diş problemleri nedeniyle tedavi olmak isteyen hastalar için en doğru tedavi yöntemi, uzman hekimler tarafından belirlenmelidir.

Konya Meram Şeffaf Diş Teli ve Şeffaf Diş Plağı Tedavisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.